Nasza poradnia oferuje psychoterapię online, w której wszystkie lub większość spotkań odbywa się za pośrednictwem Internetu. Przebieg terapii, podobnie jak w przypadku tradycyjnej formy spotkań z psychoterapeutą, jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta. Oczywiście poprzedza ją zdiagnozowanie problemu przez specjalistów. Psychoterapia online może być świadczona na wiele różnych sposobów. Najbardziej popularnym, wykorzystywanym w naszej placówce, jest kontakt za pośrednictwem komunikatora Skype.

psychoterapaia_online

Zalety psychoterapii za pośrednictwem komunikatorów internetowych

Do niewątpliwych zalet korzystania z pomocy psychoterapeuty za pośrednictwem komunikatorów online należy zapewne większa niż w przypadku tradycyjnej terapii dostępność i elastyczność. Ponadto daje ona dużą oszczędność czasu, gdyż pacjent nie traci go na dojazdy do specjalisty. Psychoterapia online bywa też dla niektórych osób łatwiejsza niż kontakt bezpośredni. Dotyczy to przede wszystkim osób zgłaszających się na terapię z powodu trudnych doświadczeń przemocowych. Opowiedzenie komuś o swoich doświadczeniach przez komunikator, w którym można na przykład wyłączyć kamerę, jest o wiele łatwiejsze niż mówienie o tym psychoterapeucie podczas normalnej wizyty, prosto w twarz. Internet pomaga takim osobom w przełamaniu wstydu i lęku.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą psychoterapii online, zapraszamy do kontaktu z placówką, w celu zapoznania się ze szczegółami oraz umówienia się na konsultację.