Leczenie nerwicy online zapewnia komfortową sytuację dla pacjenta, który z uwagi na swoje schorzenie, powinien unikać nadmiernego stresu i zdenerwowania. Indywidualne przyczyny nerwicy są inne dla każdego człowieka. Jako przyczyny zaburzeń nerwicowych wskazuje się m.in. czynniki genetyczne i środowiskowe jak np. skumulowanie stresujących wydarzeń, które wymagają dostosowania się do nowej, trudnej sytuacji.

nerwica

Jeśli zdecydujesz się na wsparcie jednego z naszych terapeutów, uzyskasz pomoc osoby, która na co dzień aktywnie pracuje z osobami zmagającymi się z przewlekłą nerwicą. Psycholog rozpozna etiologię choroby, pomoże uwolnić się od stresu i odzyskać równowagę. Kontakt z zaufanym, kompetentnym terapeutą uaktywni Twoje własne zasoby, dzięki którym znajdziesz siłę do podejmowania życiowych wyzwań.

Czy to już nerwica?

Zaburzenie psychiczne, jakim jest nerwica, ma charakter przewlekły i cechuje się znaczną uciążliwością. Nerwica często prowadzi do uzależnień, wówczas wskazane jest równoczesne prowadzenie terapii alkoholowej bądź innej, które zwiększą szansę na kompleksowe wyleczenie pacjenta.

Wśród objawów zaburzeń nerwicowych można wymienić:

  • objawy somatyczne – nadmierne pocenie się, skurcze i bóle żołądka, „kłucie” w klatce piersiowej, suchość w ustach, zaczerwienienie twarzy, natręctwa ruchowe
  • problemy emocjonalne – niepokój, lęk, drażliwość, napięcie, irytacja, ataki paniki, obsesyjne myśli
  • zaburzenia funkcji poznawczych – problemy z pamięcią i koncentracją, zmęczenie; poczucie, że własne życie toczy się obok i nie jest się jego aktywnym uczestnikiem, a jedynie obserwatorem.

Stany obsesyjne i kompulsywne nie zawsze świadczą o rozwoju nerwicy, niekiedy jest to objaw przemęczenia czy braku snu. Rozpoznanie i leczenie nerwicy wymaga rozmowy z psychologiem, który oceni częstotliwość i natężenie występujących problemów. Motywacją do szukania wsparcia powinny być sygnały wysyłane przez organizm, które utrudniają funkcjonowanie.